Hasta Yatağı Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Hasta yatağı kiralama hizmeti almak için sektörde birçok medikal firma yer almaktadır. Hasta yatağı almadan önce durumu müsait olmayanlar için de bazı kolaylıklar mevzuatta yer almaktadır. Yatak kullanmaya mecbur bulunduğunu bildiren sağlık kurulu raporunun hasta yakını tarafından SGK’ ya bildirilmesi ve yetkili merciler tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu şekilde kiralanacak hasta yatağı ve kullanılacak ilaç giderleri de karşılanmış olacaktır. Hasta yatağını kendi imkânları ile kiralamak isteyenler için de hizmet veren çok sayıda profesyonel kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluşlar arasında teknik servis hizmeti veren, yatak kurulumunu yapan firmalar tercih sebebidir. Hasta yataklarının bakımı ve temizliğinin yapılması, kiralık hasta yataklarında önemli hususlar arasındadır. Hasta için yatak konforu kadar temizlik de önem taşıyan hususlar arasındadır. Kiralık hasta yatakları, satın alınacak yataklara nazaran en uygun hasta yatağı fiyatları arasındadır.

Hasta Karyolalarında Farklı Tasarımlar

Hasta Karyolaları

Hasta karyolası alırken, şık ve farklı tasarımların sunulduğu firmalara yönelmek gerekir. Hastanın iskelet ve cilt sağlığı için önerilen sünger teknolojisine sahip yataklar tercih edilmelidir. Hasta yataklarında paslanmaz olan yapı, uzun süre kullanım sağlayacaktır. Motorlu çalışma prensipleri de hastanın kimseye bağımlı olmadan, kumanda ile yatağını farklı pozisyonlara getirmesine olanak tanır. Tüm bu unsurlar, hasta yataklarında olması gereken ve yatan hastaya konfor ve emniyet sağlayan hususlardır. Ayrıca hastaya moral verecek derecede şık karyola tasarımları da hasta için mutluluk ve huzur kaynağı olacaktır. Paslanmaz olan yatak malzemeleri ve yan koruyucu bantlar, yatan hastaya güvenlik sağlayan konular arasındadır. Tekerleklerin kilitlenme ve ani fren özellikleri de emniyet açısından önemli hususlar arasındadır.

Yaşlı Hastaların Seçmesi Gereken Yatak Türleri

Havalı hasta yatağı modelleri, yaşlı hastaların yatması için önerilen yatak türleri içerisindedir. İleri yaş grubu hastalarında en çok dikkat edilecek hususlar, incelen ciltlerinde açılabilecek yatak yaralarıdır. Bu nedenle, sürekli pozisyon değiştiren ve serinlik veren yatak türleri tercih sebebidir. Hava akışının fazla olduğu bu hasta yatakları, ciltte kan akışını da hızlandırarak cilt yaralarının açılmasını engelleyecektir. Kaliteli yatak süngerleri de yatak seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Kalp Krizinin Nedenleri Nelerdir?: ilkyardimkursu.net/kalp-krizinin-nedenleri-nelerdir.html