İLK YARDIM SERTİFİKASI

Sertifikalı ilk yardım

İnsanların acil durumlara hazırlanmalarına ve acil durumlarda çaresiz kalmamalarına yardımcı olmak için ilk yardım eğitimi önemlidir. Bu hedefi gerçekleştirmek için, kriz zamanlarında size yardımcı olabilecek çok çeşitli eğitim fırsatları ve sertifika programları geliştirildi.

Sertifikalı İlk yardım eğitimi için: Telefon: 0 212 641 13 13 ARA

Uzmanlar tarafından öğretilen ilk yardım sertifikası kursu temel yaşam desteğinin temellerini öğrenmeye ihtiyaç duyan, ancak programları uzun derslere ve pahalı eğitmenlere izin vermeyen kişiler için uygun maliyetli, zaman kazandıran bir alternatiftir. Adım adım ilk yardım derslerinin her biri teknik jargon ile kapsamlı bir şekilde açıklanır. Kısa bir sınav, öğrendiğiniz her şeyi tekrarlamanızı sağlarken, acil bir durum ortaya çıkması durumunda size uygun eylemi gerçekleştirmeniz için ihtiyacınız olan güveni verecektir.

İlk Yardım Eğitiminde Hangi Dersler Alınır?

 • Genel ilk yardım bilgisi
 • Bilinç bozukluğu
 • Temel yaşam desteği
 • Burkulma, kırık ve çıkık
 • Boğulma
 • Göğüs ağrısı
 • Kanama
 • Yaralanma
 • Böcek sokması
 • Hayvan ısırması
 • Donma, yanık ve sıcak çarpması
 • Kulak, burun veya göze yabancı cisim kaçması

İlk Yardım Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Sayfayı Ziyaret Edebilirsiniz: https://www.yeniumitilkyardim.com/ilkyardim-dersi.php

İlk Yardım Eğitim Süresi Ne Kadardır?

Yukarıda bahsedilen ve aşağıda bahsedilecek olan eğitimler yalnızca 24 saat içinde belirli bir müfredatla öğretilir. İlk yardım eğitimi 16 saattir, diğer eğitim dallarında eğitim süreleri aşağıda belirtilmiştir.

Diğer İlk Yardım Eğitimleri

Temel Yaşam Desteği Eğitimi konuları; yetişkinlere, çocuklara ve bebeklere temel yaşam desteği. (eğitim süresi: 2 saat)

OED Eğitim konuları; Otomatik defibrilatör nedir, hangi durumlarda kullanılır, nasıl uygulanır. (eğitim süresi: 2 saat)

Afet Durumunda İlk Yardım Eğitimi konuları; Kanamalarda, kırık, burkulma ve çıkık durumunda ilk yardım, genel ilk yardım esasları, temel yaşam desteği ile birlikte acil durumlarda taşıma teknikleri. (eğitim süresi: 4 saat)

İlk Yardımda Eğitici Derslerinde Neler Öğrenir?
Tüm ilk yardım konularına hakim olan kişi aynı zamanda; sunum, iletişim becerisi kazanır. Grup çalışmasını öğrenir, görsel ve işitsel araçları hazırlaması ve kullanmayı kavrar. Bunun dışında kişisel gelişim için önemli olan gösterim becerisi, yeteneğine dayalı değerlendirme, olumlu bir eğitim ortamı oluşturmayı öğrenir.

İlk Yardımda Eğitimci Ne Yapar?
Eğitim programını oluşturur, ihtiyaçları belirler, kursun modelini hazırlar ve içeriği analiz eder.

İlk yardım eğitim sertifikası nasıl alınır? İlk yardım kursuna katılmanız gerekir. Uzman eğitmenler tarafından belirli bilgi ve becerileri edindikten sonra adınıza hazırlanmış olan sertifika size verilir. Bu sertifikanın geçerlilik süresi 3 yıldır.

Unutmayın! İlk yardım acil durumlarda birinin hayatına devam etmesini sağlayan en önemli bilgileri içerir. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında işletmelerde en az bir kişinin ilk yardım sertifikası olmalıdır.