İlk Yardım Eğitimi Ücreti

İlk yardım kurs ücreti

Kazalarda ya da doğal afetlerde doğru müdahale yapılamaması nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı oldukça fazladır. İlk yardım ise bu noktada herkesin doğru bilinçlendirilmesi ve sağlık konusunda bilgi birikimlerinin artması açısından önemlidir. Birbirinden farklı şehirlerde verilen eğitimler sayesinde doğru yardımın nasıl olacağı konusunda fikir edinme fırsatı ortaya çıkar. İlk yarım eğitimi ücreti ise hem alınan kursa hem de saat sayısına göre farklılık gösterir. İlk yardım sınav tarihleri 2019 yılında değişiklik gösterdiği için eğitim almak isteyenlerin takipte kalmalarında yarar vardır.

  • 2022 yılı güncel ilk yardım kurs ücretlerini öğrenmek için tıklayınız

Kurs Saatlerine Göre Ücretler Değişir

İlk yardım kursu İsmek uygun fiyatlı olması nedeniyle pek çok vatandaş tarafından talep görür. En az 2 saat eğitim alanların ödeyecekleri tutar 50 TL’dir. Kurs türüne ve verilen eğitim süresine göre fiyatlar değişir. Bu sayede herkesin bütçesine uygun alternatifi kullanmaları ve bilgi edinmeleri son derece kolaydır.

  • Bu tür kurslar sayesinde kaza sonrasındaki altın dakikalarda nasıl bir müdahale yapılacağı konusunda fikir edinme fırsatı ortaya çıkar.
  • Aynı zamanda ilk yardım çantasının hazırlanması noktasında da bu tür kurslar avantajlıdır.
  • Katılımcıların sağlık konusunda kendilerini geliştirmelerine destek verilir.
  • İlk yardım kursu halk eğitim tarafından da verilmekte olup toplamda 8 saatlik ücreti ise 300 TL olarak karşımıza çıkar.

Firmalarda Çalışmak İçin Sertifika Zorunlu

İlk yardım sertifikası yenileme işlemi yaptıracakların verilen eğitimler ile birlikte bilgi birikimlerini arttırmalarına katkı sağlanır. Yenileme sürecinde kursiyerlerin en az 2 saat eğitim almaları önemlidir. Ülkemizde pek çok özel ve devlet kuruluşu ilk yardım sertifikasını zorunlu hale getirdiğinden dolayı eğitim veren kuruluşların sayısı artmıştır. Fiyatları ise 2019 yılı ile birlikte değişiklik göstermektedir.

Sağlık Bakanlığı onayı olmalı: Herhangi bir ilk yardım kursundan yararlanacakların daha sonrasında problem yaşamamak adına Sağlık Bakanlığı onaylı firmaları tercih etmelerinde fayda vardır. Bu sayede sertifikalarını devlet ya da özel kuruluşlara teslim etme aşamasında herhangi bir problem yaşanmaz. İyi bir eğitim alabilmek adına devlet tarafından desteklenen firmalar her zaman daha avantajlıdır.